Ortodoncja

Umów się na wizytę

Zostaw swoje dane kontaktowe, odezwiemy się, aby umówić Cię na wizytę.

Możliwość kredytowania usług medycznych na miejscu w gabinecie

Mediraty_logo_final

ratalnie

 

Możliwość płatności kart

visa

Ortodoncja Olsztyn Jaroty, Pieczewo – korekta wad zgryzu

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, zajmującą się nieprawidłowościami w ułożeniu zębów człowieka. Ich nieprawidłowy wzrost powoduje wiele nieprzyjemnych dolegliwości w zakresie wymowy czy nawet przyjmowania pokarmów. Leczenie ortodontyczne pozwala na poprawę komfortu pacjenta i wyglądu jego zębów. W dużym skrócie polega ono na korekcie wad zgryzu.

W przypadku najmłodszych pacjentów istnieją inne metody terapii, w tym kształtowanie mięśni szczęki co wpływa na szczękę i układ zębów oraz leczenie ortopedyczne, skupiające się na stymulowaniu samego wzrostu kości. Jedną z głównych metod radzenia sobie z krzywymi zębami stałymi są aparaty ortodontyczne, dopasowywane indywidualnie do układu szczęki i zębów pacjenta. Tradycyjnie w przypadku niewielkich wad wykorzystuje się zdejmowalne aparaty, które są kształtowane wedle anatomii osoby z wadą zgryzu. Drugą metodą jest instalowanie aparatu stałego, który dzięki swojej konstrukcji „przesuwa” zęby w odpowiednie miejsca, nad czym czuwa specjalista. Jedną z nowoczesnych metod leczenia wad zgryzu wykorzystywaną przez nasz gabinet jest nakładka Clear Aligner, która pozwala na nieinwazyjną korektę ustawienia zębów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Ortodonta Olsztyn Pieczewo

Głównym obszarem pracy ortodonty jest diagnostyka wad zgryzu, czyli wszelkich nieprawidłowości w ustawieniu zębów, szczęki oraz żuchwy. Po dokładnym zbadaniu pacjenta ortodonta opracowuje spersonalizowany plan leczenia, który może obejmować stosowanie aparatów ortodontycznych, aparatów stałych, nakładek nakładanych na zęby, a także różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych w przypadkach zaawansowanych wad zgryzu.

Czas trwania leczenia ortodontycznego jest uzależniony od stopnia skomplikowania wady zgryzu. W trakcie terapii pacjent powinien regularnie odwiedzać gabinet specjalisty w celu monitorowania postępów leczenia. Dla skuteczności terapii duże znaczenie ma też przestrzeganie przez pacjenta wszelkich zaleceń, dotyczących higieny jamy ustnej oraz dbania o aparat ortodontyczny. Rojek Dental to pracownia stomatologiczna, w której przyjmuje wykwalifikowany ortodonta. Oferta gabinetu skierowana jest do wszystkich mieszkańców Olsztyna i okolic, takich jak Olsztyn Jaroty.

Logo