Implanty

Umów się na wizytę

Zostaw swoje dane kontaktowe, odezwiemy się, aby umówić Cię na wizytę.

Możliwość kredytowania usług medycznych na miejscu w gabinecie

Mediraty_logo_final

ratalnie

 

Możliwość płatności kart

visa

Implanty stomatologiczne – Olsztyn Jaroty, Pieczewo Rojek Dental

Utrata nawet pojedynczego zęba może nieść za sobą poważne konsekwencje dla całego uzębienia i układu żucia. Każdy taki ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Braki w uzębieniu mogą przyczynić się do przesuwania pozostałych zębów, a w konsekwencji poluzowania przestrzeni między nimi i ich utratę. Postęp współczesnej medycyny sprawił, że jesteśmy obecnie w posiadaniu nowoczesnej i niezwykle skutecznej metody uzupełniania braków w uzębieniu, która jest alternatywą dla protetyki stomatologicznej. Implanty doskonale sprawdzają się jako substytut naturalnych zębów. Zintegrowany i zespolony z kością implant umożliwia Pacjentom normalne funkcjonowanie. Klinika stomatologiczna Rojek Dental proponuje swoim Pacjentom nowoczesne usługi stomatologiczne. Wśród nich znajduje się zaawansowana implantologia pozwalająca na skuteczną odbudowę utraconych zębów.

Czym są implanty zębów?

Implanty stomatologiczne są najmniej inwazyjną metodą na uzupełnienie braków zębowych. W pełni naśladują one naturalną fizjologię zęba. Implanty zębowe to nic innego, jak tytanowe śruby, które zastępują brakujący korzeń zęba. Do implantu przymocowane są łączniki i korony, które kolorem i kształtem są idealnie dopasowane do naturalnych zębów. Dzięki temu implanty umożliwiają zarówno zachowanie pierwotnej funkcji uzębienia, jak i poprawę jego wyglądu w niesamowicie naturalny sposób.

Dla kogo implanty zębowe?

Implanty przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które chcą uzupełnić braki w uzębieniu. Są alternatywą dla protez i najbardziej skuteczną metodą odbudowy zębów. Metodę tę stosuje się zarówno w przypadku pojedynczych braków zębowych, jak i wtedy, gdy występują większe ubytki. Z każdym Pacjentem możliwości wszczepienia implantów omawiamy indywidualnie.

implanty

Implanty zębowe – jak wygląda proces leczenia?

Wypełnianie braków zębowych implantami składa się z kilku etapów. Pacjent musi być więc przygotowany na trwające nawet kilka miesięcy leczenie stomatologiczne.

  • Etap chirurgiczny:
    Na tym etapie wykonywany jest zabieg, podczas którego implant zęba oraz łącznik protetyczny zostają wszczepione w kość szczęki. Cała procedura trwa mniej więcej godzinę i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Po 7 dniach Pacjentowi zostają zdjęte szwy, a po 3-6 miesiącach rozpoczyna się kolejny etap leczenia. W tym czasie odbywa się osseointegracja, czyli zrost żywej tkanki kości z tytanem, który stabilizuje implant.
  • Etap protetyczny:
    Ten etap leczenia można rozpocząć dopiero po osseointegracji. Polega on na wykonaniu obudowy protetycznej na bazie implantu i łącznika. Podczas wizyt pobierane są wyciski i wykonywane niezbędne przymiarki. Proces ten trwa od 1 do 3 tygodni. Gotowa korona zęba zarówno kształtem, jak i kolorem jest idealnie dopasowana do pozostałych zębów.
  • Etap kontrolny :
    Po zakończeniu leczenia stomatologicznego Pacjent powinien regularnie zgłaszać się na wizyty kontrolne, podczas których ocenimy stan implantów i higienę jamy ustnej. Takie wizyty pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych problemów i ich szybkie wyeliminowanie.

 

 

Logo