Stomatolog dziecięcy

Umów się na wizytę

Zostaw swoje dane kontaktowe, odezwiemy się, aby umówić Cię na wizytę.

Możliwość kredytowania usług medycznych na miejscu w gabinecie

Mediraty_logo_final

ratalnie

 

Możliwość płatności kart

visa

Stomatolog dziecięcy

Stomatolog dziecięcy, specjalista od uzębienia najmłodszych pacjentów, zajmuje się leczeniem zębów mlecznych i radzeniem sobie z chorobami jamy ustnej. Mimo panujących opinii, zapobieganie chorobom i problemom z zębami w wieku dziecięcym jest równie ważne, jak leczenie zębów stałych. Niedoleczone mleczaki mogą powodować złe ułożenie się zębów stałych, wad zgryzu, późniejszą próchnicę zębów stałych i wiele innych chorób.

Jednak leczenie zębów to nie jedyny element pracy stomatologa dziecięcego. Lwią częścią jego pracy jest dbanie o to, by dzieci wiedziały jak dbać o jamę ustną. Jak najwcześniejsza profilaktyka pozwala uniknąć wielu problemów w przyszłości. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko wystąpienia próchnicy, która jest przyczyną zarówno psucia się zębów, jak i innych chorób w przypadku pozostawienia problemu samemu sobie.

Kluczowym aspektem w trakcie wizyt u stomatologa dziecięcego, na który zwracamy szczególną uwagę, jest komfort naszych pacjentów. Pozwala to na uniknięcie stresu podczas wizyty i gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie badań czy zabiegów. Dobrym sposobem na oswojenie dziecka ze stomatologią jest wizyta adaptacyjna w sytuacji, gdy nie było ono nigdy wcześniej u dentysty. Pozwala to na poznanie zasad panujących w gabinecie i przedstawienie dziecku, że nie ma się czego obawiać.

Stomatolog dziecięcy Olsztyn Jaroty

W stomatologii dziecięcej ważna jest nie tylko wiedza i doświadczenie w zakresie leczenia zębów i schorzeń jamy ustnej u młodszych pacjentów, ale też odpowiednie podejście. Nasi specjaliści wyróżniają się empatią i przyjaznym usposobieniem, dokładając wszelkich starań, aby każde dziecko mogło się w naszym gabinecie poczuć swobodnie i bezpiecznie. Stawiamy także na dobrą współpracę z rodzicami maluchów, gdyż zdajemy sobie sprawę, że to właśnie oni pilnują, czy dziecko przestrzega zaleceń i regularnie dba o uzębienie. Dla nas bardzo ważna jest edukacja nie tylko dzieci, ale też ich opiekunów w kwestii wybierania odpowiednich produktów do pielęgnacji jamy ustnej i promowania zdrowych nawyków żywieniowych.

Gabinet Rojek Dental to klinika stomatologiczna, w której przyjmujemy małych pacjentów z obszaru Olsztyn Jaroty, Olsztyn Pieczewo i okolic. Zapewniamy profesjonalną opiekę dentystyczną dla dzieci w różnym wieku i stawiamy na kształtowanie zdrowych nawyków stomatologicznych od najwcześniejszych lat życia

Serdecznie zapraszamy najmłodszych pacjentów wraz z opiekunami w razie problemów ze zdrowiem zębów, a także na wizyty kontrolne i profilaktyczne.

Logo