Implanty

Umów się na wizytę

Zostaw swoje dane kontaktowe, odezwiemy się, aby umówić Cię na wizytę.

Możliwość kredytowania usług medycznych na miejscu w gabinecie

Mediraty_logo_final

ratalnie

 

Możliwość płatności kart

visa

Implanty stomatologiczne

Utrata nawet pojedynczego zęba może być poważnym problemem dla całego uzębienia. Każdy taki ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Braki w uzębieniu mogą przyczynić się do przesuwania pozostałych zębów, a w konsekwencji poluzowania przestrzeni między nimi i ich utratę. Postęp współczesnej medycyny sprawił, że jesteśmy obecnie w posiadaniu nowoczesnej i niezwykle skutecznej metody uzupełniania braków w uzębieniu, która jest alternatywą dla protez. Implanty doskonale sprawdzają się, jako substytut naturalnych zębów. Zintegrowany i zespolony z kością implant umożliwia Pacjentom normalne funkcjonowanie.

Czym są implanty zębów?

Implanty stomatologiczne są najmniej inwazyjną metodą na uzupełnienie braków zębowych. W pełni naśladują one naturalną fizjologię zęba. Implant to nic innego, jak tytanowe śruby, które zastępują brakujący korzeń zęba. Do implantu przymocowane są łączniki i korony, które kolorem i kształtem są idealnie dopasowane do naturalnych zębów.

Dla kogo implanty zębów?

Implanty przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które chcą uzupełnić braki w uzębieniu. Są alternatywą dla protez i najbardziej skuteczną metodą odbudowy zębów. Z każdym Pacjentem możliwości wszczepienia implantów omawiamy indywidualnie. Tę metodę stosuje się w przypadku pojedynczych braków zębowych, braku skrzydłowych zębów lub braku kilku zębów.

implanty

Zabieg wstawiania implantów

Wypełnianie braków zębowych implantami składa się z kilku etapów.
Pacjent musi być więc przygotowany na leczenie stomatologiczne, które może potrwać do kilku miesięcy:

  • Etap chirurgiczny:
    Na tym etapie wykonywany jest zabieg, podczas którego implant zęba oraz łącznik protetyczny zostają wszczepione w kość szczęki. Cała procedura trwa mniej więcej godzinę i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Po 7 dniach Pacjentowi zostają zdjęte szwy, a po 3-6 miesiącach rozpoczyna się kolejny etap leczenia. W tym czasie odbywa się osseointegracja, czyli zrost żywej tkanki kości z tytanem, który stabilizuje implant.
  • Etap protetyczny:
    Ten etap leczenia można rozpocząć dopiero po osseointegracji. Polega on na wykonaniu obudowy protetycznej na bazie implantu i łącznika. Podczas wizyt pobierane są wyciski i wykonywane niezbędne przymiarki. Proces ten trwa od 1 do 3 tygodni. Gotowa korona zęba zarówno kształtem, jak i kolorem jest idealnie dopasowana do pozostałych zębów.
  • Etap kontrolny :
    Po zakończeniu leczenia stomatologicznego Pacjent powinien regularnie zgłaszać się na wizyty kontrolne, podczas których ocenimy stan implantów i higienę jamy ustnej. Takie wizyty pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych problemów i ich szybkie wyeliminowanie.

 

 

Logo