Niewidoczny aparat na zęby

Invisalign – niewidoczny aparat na zęby

Dodano 04.03.2020, Kategoria: Blog, Tagi:

Anomalie w budowie zgryzu to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Mogą wpływać na rysy twarzy, prowadzić do asymetrii i charakterystycznych wysuniętych zębów, co u wielu osób powoduje spore kompleksy. Jednocześnie wady tego rodzaju niejednokrotnie przyczyniają się do zaburzenia czynności w jamie ustnej, np. trudności w jedzeniu, mówieniu, czy nawet oddychaniu. Nieleczone wady zgryzu to jedna z przyczyn często występującej próchnicy, chorób przyzębia, nieprawidłowej pracy stawów skroniowo-żuchwowych, nieprawidłowego ułożenia szczęki i żuchwy czy problemów z prawidłową mową. Dlatego podjęcie stosownej terapii ortodontycznej jest jedynym skutecznym sposobem, aby uniknąć tego rodzaju problemów.

Niestety pacjenci często obawiają się lub zwlekają z wizytą w gabinecie ze względu na sam aparat, który będzie widoczny na ich zębach. Chociaż obecnie nie jest to żaden powód do wstydu czy kompleksów, a aparaty na zębach są coraz powszechniejsze, to jednak wciąż w gabinetach ortodontycznych można spotkać osoby, które mają tego typu obiekcje. Teraz możemy zaproponować im doskonałą alternatywę w postaci niewidocznego aparatu na zęby Invisalign.

Alignery Invisalign – aparat ortodontyczny, którego nie widać

Alignery Invisalign jest nowoczesną metodą prostowania zębów. To idealne rozwiązanie dla osób, które wymagają stosownego leczenia ortodontycznego, ale nie chcą zakładać metalowych zamków. W metodzie tej prostowanie zębów odbywa się z zastosowaniem zestawu zaprojektowanych specjalnie dla konkretnego pacjenta nakładek (alignerów). Nakładki są przezroczyste, przez co niemal niewidoczne. Można swobodnie śmiać się, jeść, rozmawiać, a obecność nakładek jest trudno dostrzegalna przez inne osoby. To znacznie zwiększa komfort wielu pacjentów, którzy poddali się leczenia ortodontycznego.

Jakie są inne zalety nakładek Invisalign?

Fakt, że nakładki Invisalign są niemal niewidoczne na zębach, nie jest oczywiście ich jedyną zaletą. Najważniejsza jest oczywiście skuteczność działania. Metoda ta zapewnia bardzo przewidywalne rezultaty, gdyż lekarz może dokładnie zaplanować przebieg leczenia. Efekty są niejednokrotnie szybsze niż w przypadku innych metod. Nakładki projektowane są indywidualnie dla pacjenta w bardzo precyzyjny sposób, dlatego przesuwają zęby milimetr po milimetrze, sukcesywnie prowadząc do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

Bardzo ważny jest też komfort pacjenta, który otrzymuje zestaw nakładek do domu i może samodzielnie je zakładać i zdejmować. Za sprawą precyzyjnego dopasowania czynności te wykonywane są bardzo łatwo i sprawnie. Co dwa tygodnie należy odwiedzić gabinet stomatologiczny w celu skontrolowania efektów leczenia oraz odbioru nowych nakładek.

Pacjent nie musi stosować też specjalnej diety, wykluczającej produkty twarde czy o właściwościach barwiących, gdyż nakładki są zdejmowane na czas jedzenia. Nakładki zdejmowane są również do mycia zębów, co pozwala utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej bez zbędnego wysiłku.


Logo