aparaty nakładkowe

Na czym polega prostowanie zębów przy pomocy Invisalign?

Dodano 01.06.2018, Kategoria: Blog, Tagi:

Alignery Invisalign, czyli specjalne aparaty nakładkowe przeznaczone do prostowania zgryzu, to skuteczna alternatywa dla standardowych aparatów stałych. Są wygodne, niemal niewidoczne na zębach i – co najważniejsze – pozwalają skutecznie eliminować mankamenty w uzębieniu. Aparaty nakładkowe są tworzone na zamówienie, adekwatnie do stanu uzębienia pacjenta. Wymieniane są średnio co 2 tygodnie, aby zęby stopniowo i bezpiecznie przesuwały się na właściwą pozycję. W efekcie po odpowiednio przeprowadzonej terapii ortodontycznej alignerami można spodziewać się zredukowania nieestetycznych mankamentów uzębienia i najważniejszych wad, które zaburzały funkcjonalność zgryzu.

Specyfika aparatów nakładkowych Invisalign

To, co wyróżnia alignery spomiędzy innych rodzajów aparatów ortodontycznych, to ich praktycznie niewidoczna budowa. Występują w postaci przezroczystych szyn nakładanych na zęby, które są trudno zauważalne podczas codziennego funkcjonowania. Większość pacjentów nosi je niemal przez cały czas, zdejmują wyłącznie przed jedzeniem.

Najważniejsza jest jednak ich skuteczność. Pacjenci mogą zauważyć pierwsze rezultaty regularnego stosowania alignerów już po pierwszych dwóch tygodniach, czyli przy wymianie szyn na nowe. Dodatkowo aparaty nakładkowe są bardzo wygodne w noszeniu, ponieważ dostosowują się do specyfiki zgryzu pacjenta niemal w najdrobniejszych szczegółach. Tworzone są na podstawie wcześniej wykonanych wycisków zębów. Komfortowi sprzyja brak metalowych elementów, takich jak zamki czy łuki, występujące w standardowych aparatach ortodontycznych. Nie ma więc obaw o ewentualne podrażnienia dziąseł czy jamy ustnej.

Aparaty nakładkowe mogą być w dowolnym momencie zdejmowane i zakładane. Zdejmowane są przede wszystkim na czas jedzenia i picia, co zdecydowanie ułatwia codzienne spożywanie posiłków. Możliwość wyjęcia aparatu ułatwia również wykonywanie codziennych zabiegów higienicznych, takich jak szczotkowanie czy nitkowanie. Aparaty nakładkowe Invisalign nie powodują też żadnych reakcji alergicznych.


Logo