Nakładki Clear Aligner

Nakładki Clear Aligner zamiast aparatu ortodontycznego?

Dodano 25.05.2018, Kategoria: Blog, Tagi:

Wady zgryzu mogą być obecnie skutecznie korygowane za sprawą różnorodnych aparatów ortodontycznych, które dostosowywane są nie tylko do specyfiki uzębienia i stopnia wady, ale również preferencji pacjenta. Obecnie aparat na zębach to żaden wstyd. Noszą go już nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy chcą mieć estetyczny uśmiech i zdrowe zęby. Niemniej jednak nie każdy cieszy się na myśl o długotrwałym noszeniu “drucików” w ustach. Istnieje wiele przypadków pacjentów, którzy z wielu powodów nie chcą mieć standardowego aparat, a jednocześnie chciałyby poddać się terapii ortodontycznej.

W takich przypadkach alternatywą są specjalne nakładki Clear Aligner. Poniżej dzielimy się kilkoma najważniejszymi informacjami na temat specyfiki nakładek Clear Aligner oraz ich działania.

Czym są nakładki Clear Aligner?

Przezroczyste nakładki Clear Aligner zapewniają bezbolesne i nieinwazyjne leczenie wad zgryzu. Powinny być noszone przynajmniej 20 godzin na dobę, a pełna terapia trwa ok. 3 miesiące (czas trwania leczenia zależy od wady zgryzu).

Zalet nakładek Clear Aligner jest bardzo wiele. Przede wszystkim są przezroczyste, więc nie rzucają się w oczy podczas mówienia czy śmiania. Pozbawione drutów i klamer jak w przypadku standardowych aparatów zapewniają komfortowe noszenie. Co ważne, umożliwiają łatwe dbanie o codzienną higienę jamy ustnej zębów. Same nakładki czyszczone są z użyciem szczoteczki, pasty i specjalnego środka czyszczącego. Nakładki Clear Aligner są wyjmowane, więc można usunąć je z zębów przed jedzeniem czy myciem. Dodatkowo cena leczenia nakładkami jest przystępna i tańsza niż standardowe aparaty stałe.

Leczenie nakładkami może być całkowicie skuteczne i szybkie w większości przypadków, ale nie u każdego pacjenta. To lekarz ortodonta decyduje, czy w danym przypadku nakładki Clear Aligner okażą się wystarczające, czy też konieczne będzie założenie aparatu stałego. Przy pomocy nakładek Clear Aligner zwykle leczone są takie wady jak m.in. zamykanie luk międzyzębowych. Nakładki powinny być dobrane indywidualnie przez lekarza, tylko wtedy będą wykazywać skuteczność, a jednocześnie nie utrudnią codziennego funkcjonowania.


Logo