nakładki na zęby

Czym są nakładki Clear Aligner i jakie mają zalety?

Dodano 04.12.2019, Kategoria: Blog, Tagi:

Nakładki Clear Aligner to innowacyjna alternatywa dla stałych i ruchomych aparatów ortodontycznych. Nieestetyczne druciki zaczynają odchodzić w zapomnienie, a na ich miejsce pojawiają się w przezroczyste i niewidoczne nakładki ortodontyczne. Metoda Clear Aligner pozwala skrócić czas leczenia ortodontycznego do minimum, a jej skuteczność jest potwierdzona klinicznie. Nakładki Clear Aligner są estetyczne, komfortowe, wygodne i mogą być użytkowane przez osoby, które ukończyły 16. rok życia. Sprawdźmy, co jeszcze warto o nich wiedzieć i czy opłaca się inwestować w przezroczysty aparat?

Co musisz wiedzieć o nakładkach Clear Aligner?

Nakładki Clear Aligner to nieinwazyjna metoda leczenia wad zgryzu. Bezinwazyjne leczenie ortodontyczne zostało rozpowszechnione przez niemiecką firmę Scheu Dental. Przezroczyste nakładki są idealnie dopasowane do zębów pacjenta i przygotowywane z tworzywa sztucznego metodą termoformowania. Proces przygotowania nakładki wspierany jest analizą cyfrową, co wskazuje na dużą innowacyjność metody. Przezroczyste nakładki popularnie nazywane są alignerami i wykorzystuje się je jako skuteczną alternatywę dla tradycyjnych aparatów na zęby. Nakładki Clear Aligner stosowane są do leczenia bardzo wielu rodzajów wad zgryzu ze szczególnym uwzględnieniem stłoczeń, diastem oraz zgryzu krzyżowego i głębokiego. Niewidoczny aparat ortodontyczny często wykorzystywany jest także do korygowania nawracających wad zgryzu po leczeniu tradycyjnymi aparatami nazębnymi.

Nakładki Clear Aligner należy zdejmować na czas mycia zębów oraz spożywania posiłków i barwiących napojów. Należy przy tym pamiętać, że prawidłowe efekty leczenia będzie można uzyskać tylko wówczas, gdy łączy czas noszenia w ciągu każdego dnia nie będzie krótszy niż 20 godzin. Metoda Clear Aligner jest relatywnie tania, a tym samym dostępna dla większości pacjentów bez względu na zasobność ich portfela. Widoczne rezultaty stosowania metody można uzyskać już po trzech miesiącach, a wyleczenie drobnych wad możliwe jest nawet w 7 miesięcy.

Czy warto inwestować w nakładki Clear Aligner?

Nowoczesna alternatywa dla aparatów ortodontycznych wyróżnia się wieloma zaletami, a inwestycja w produkt tego rodzaju niesie za sobą bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim nakładki są przezroczyste, więc doskonale nadają się dla osób, ceniących efekt estetyczny. Nikt z osób postronnych nie zauważy, że na zębach pacjenta znajduje się nakładka korekcyjna. W przypadku noszenia tradycyjnych aparatów u pacjentów (zwłaszcza w wieku nastoletnim) często pojawiał się wstyd i w konsekwencji bunt przeciwko leczeniu. Przezroczyste nakładki to rozwiązanie tego problemu. Niewidoczność narzędzia ortodontycznego pozytywnie wpływa na samopoczucie pacjenta i zwiększa jego pewność siebie. W nakładach Clear Aligner można swobodnie rozmawiać, a ich noszenie w żaden sposób nie wpływa na komfort wykonywania codziennych czynności. Noszenie alignerów nie jest kłopotliwe, a szerokie uśmiechanie się nie stanowi żadnego problemu. To jednak nie wszystkie zalety tego produktu.

Nakładki Clear Aligner to zupełnie bezbolesna metoda leczenia. Produkowane są z materiałów w 100% biokompatybilnych, co oznacza, że nie oddziałują negatywnie na organizm człowieka i nie wywołują reakcji alergicznych, ponieważ są całkowicie neutralne biologicznie. Osoby uczulone na nikiel czy klej kompozytowy (używane w tradycyjnych aparatach) nie muszą się martwić. Aparat jest dobrze tolerowany przez tkanki miękkie i błonę śluzową wewnątrz jamy ustnej. Nie ma smaku ani zapachu, dlatego nie musimy się obawiać nieprzyjemnych doznań organoleptycznych. Brak wystających elementów metalowych i gładka powierzchnia nakładek zwiększają komfort ich użytkowania. Nakładki umieszcza się na zębach bez większych problemów, a dodatkowo nie sprawiają one kłopotu w utrzymywaniu czystości. W przeciwieństwie do stałych aparatów ortodontycznych, leczenie metodą Clear Aligner (bazujące na łatwości zdejmowania i zakładania nakładek) umożliwia normalnie szczotkowanie i nitkowanie zębów oraz jedzenie wszystkich rodzajów żywności.


Logo